kursy instruktorskie szkolenie suplementacja

Kurs na instruktora fitness

 

 

Akademia Mistrzostwa Sportowego
 

 

 

 •   Ponad 15 000 absolwentów w całej Polsce,
 •  Po kursie otrzymujesz PAŃSTWOWĄ legitymację instruktorską wraz z      prawem do wykonywania zawodu.
 •   Utytułowana kadra trenerska.
 •   Znajdujemy się w ministerialnym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych pod      numerem ewidencyjnym 2.02/00029/2013

 

 

 

 

 

Najbliższe kursy

 1. 2 lutego do 8 lutego, Katowice
 2. 2 lutego do 8 lutego, Słubice
 3. 14 lutego do 8 marca, kurs weekendowy, Wrocław
 4. 14 lutego do 8 marca, kurs weekendowy, Słubice
 5. 16 lutego do 22 lutego, Kraków
 6. 21 lutego do 15 marca, kurs weekendowy, Katowice
 7. 7 marca do 29 marca, kurs weekendowy, Kraków

 

Terminarz kursów na najbliższe miesiące znajduje się tutaj

 

tel
 

Dlaczego warto zapisać się na kurs instruktora fitness w naszej szkole?

 

 

Nasza szkoła posiada wieloletnie doświadczenie na polu kursów instruktorskich. Pod okiem naszych wykładowców wyrośli znani i cenieni instruktorzy fitness. Odnosząc liczne sukcesy, nie spoczywamy na laurach i bezustannie szkolimy nowych kursantów, oferując im możliwie najlepsze warunki i wysoką wartość merytoryczną naszych kursów.

 

 

Kurs instruktora fitness w naszej szkole prowadzą mistrzowie swojej dziedziny jak na przykład Bettina Razzouki – Korkis, która jest wielokrotną Mistrzynią Polski w wyciskaniu sztangi oraz trzykrotną Mistrzynią Europy w tej samej dziedzinie. Ponadto, nasi wykładowcy charakteryzują się wieloletnim doświadczeniem w roli wykładowcy. Połączenie obu czynników stanowi receptę na przekazanie wiedzy w możliwie najlepszy sposób i bardzo wartościowy kurs instruktorski. Międzynarodowe uprawnienia, które uzyskują kursanci, umożliwiają im podjęcie legalnej i atrakcyjnej pracy o charakterze instruktora fitness na terenie całej Unii Europejskiej.

 

 

1. Uprawnienia

 

 

Zwieńczeniem naszego kursu instruktora fitness jest wydanie dwóch legitymacji instruktora rekreacji ruchowej w wersji papierowej i plastikowej – jedna w wersji polskojęzycznej, druga natomiast – anglojęzycznej. Dodatkowo, wręczamy specjalny certyfikat, również w wersji anglojęzycznej.
Gwarantowany i respektowany przez wszystkie organy komplet dokumentów, które uzyskują nasi kursanci stanowi możliwość podjęcia legalnej i bardzo atrakcyjnej pracy na całym terenie Unii Europejskiej.
Kurs instruktora fitness dokładnie przygotuje naszych kursantów do pracy w miejscach takich jak kluby fitness oraz siłownie, centra sportowe, centra  wypoczynku, a także szkółki, kolonie oraz obozy sportowe.
Kurs instruktora fitness proponujemy nie tylko osobom, które do tej pory nie posiadają żadnych dokumentów umożliwiających podjęcie pracy o charakterze instruktora, ale również wszystkim instruktorom, nauczycielom czy pedagogom, chcących podnieść swoje kwalifikacje oraz odświeżyć i zaktualizować nabytą do tej pory wiedzę.
Podsumowując, jeżeli zapiszesz się na nasz kurs instruktorski otrzymasz:

 

 

 • - Świadectwo ukończenia części ogólnej kursu.
 • - Świadectwo ukończenia kursu PPP (pierwszej pomocy przedmedycznej).
 • - Certyfikat w języku angielskim, umożliwiający legalną pracę na terenie UE.
 • - Dwie państwowe legitymacje instruktorskie: papierowa i plastikowa.

 

 

2. Struktura kursu

 

 

Część ogólna (teoretyczna) kursu instruktora fitness obejmuje:
Na wstępie ważna informacja – absolwenci studiów wyższych takich jak licencjaci, magistrzy i osoby ze studiów podyplomowych, którzy ukończyli kierunki takie jak: wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, a także osoby, które ukończyły już kurs instruktora rekreacji ruchowej bądź kurs instruktora sportu lub innych dyscyplin sportowych, legitymujący się państwową legitymacją instruktorską są zwolnieni z części ogólnej kursu fitness. Część ogólna zajęć zwieńczona jest egzaminem pisemnym, a potrzebne do niego materiały i zagadnienia zostaną wręczone kursantom podczas pierwszych zajęć.
Część specjalistyczna (teoretyczno-praktyczna) kursu instruktora fitness obejmuje:
Rozmaite ćwiczenia i warsztaty mające na celu kształcenie kursantów jak również przygotowanie ich do wykonywanego zawodu. Ta część egzaminu kończy się specjalistycznym egzaminem, mającym na celu zweryfikowanie nabytej dotąd, rozległej wiedzy. Kwestie związane z warunkami zaliczenia, egzaminem oraz odrabianiem nieobecności zostaną omówione na pierwszym spotkaniu.
Samokształcenie jest istotną kwestią w oparciu o cały kurs instruktora fitness. Zagadnienie to obejmuje autorskie prace kursanta, przygotowane konspekty, a także opracowane tematy, które do wykonania zleca wykładowca. Prace w formie pisemnej należy przekazać osobie prowadzącej kurs w wyznaczonym przez nią podczas zajęć terminie.

 

 

3. Terminy i miejsce kursu

 

 

Część ogólna zajęć odbywa się w formie samodoskonalenia, przy czym materiały rozdane są podczas pierwszego spotkania z kursantami.
Intensywna część specjalistyczna kursu instruktora fitness trwa od Poniedziałku do Niedzieli (kurs tygodniowy) lub w Sobotę i Niedzielę (kursy weekendowe). Zajęcia realizujemy na terenie Wrocławia i Katowic.
Ważne: O dokładnym miejscu realizacji szkolenia informujemy kursantów najpóźniej na 48h przed rozpoczęciem kursu. Wszelkie aktualności można zaczerpnąć również na naszym profilu na facebooku.

 

 

4. Uczestnicy kursu

 

 

Uczestnikiem kursu instruktorskiego fitness może zostać każdy, jednak uprawnienia instruktorskie wydawane będą w oparciu o dowód potwierdzający pełnoletniość. Wszyscy nasi kursanci są objęci ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków, nie wymagamy zaświadczeń ani badań lekarskich.

 

 

5. Cena kursu

 

 

Część specjalistyczna: 1050 zł brutto
Część ogólna: 200 zł brutto
Obie części razem: 1 250 zł brutto
Możliwe jest sfinansowanie kursu instruktora fitness przez zakład pracy kursanta lub inne, zewnętrzne podmioty. Na finalną cenę wliczają się  zajęcia teoretyczne i praktyczne, kwestia wynajmu obiektu, w którym odbywa się kurs na instruktora fitness, praktyki instruktorskie oraz wszelkie niezbędne do zajęć materiały.
Po zdaniu egzaminu i zaliczeniu kursu przed specjalnie powołaną komisją, następuje przygotowanie legitymacji i certyfikatów instruktorskich, a także zgłoszenie kursantów do bazy absolwentów.
W cenę kursu wliczony jest również dodatkowo kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a także egzamin komisyjny, wydanie kompletu dokumentacji oraz zgłoszenie absolwenta do ogólnokrajowej bazy instruktorów.

 

 

6. Planowany ogólny program

 

 

Aspekty treningu i prowadzenia zajęć fitness

1. Komponenty treningu fitness.
2. Podstawowe i zaawansowane formy współczesnego aerobiku.
3. Muzyka w lekcji fitness.
4. Tempo muzyki, a rodzaje zajęć.
5. Krzywa wysiłku w treningu fitness.
6. Zakres tętna treningowego – metody obliczania.
7. Monitorowanie zajęć.
8. Fizjologiczne aspekty rozgrzewki.
9. Kroki podstawowe w lekcji fitness.
10. Kroki zaawansowane w lekcji fitness.
11. Budowa choreografii w zajęciach fitness.
12. Metody nauczania choreografii w lekcji fitness.
13. Charakterystyka i budowa lekcji fitness.
14. Trening wzmacniający układ mięśniowy.
15. Trening wytrzymałościowy.

Anatomia funkcjonalna człowieka

1. Osie i płaszczyzny ruchu.
2. Układ kostny jako narząd ruchu.
3. Budowa kości.
4. Kręgosłup jako całość.
5. Układ mięśniowy człowieka.
6. Układ więzadłowo-stawowy.

Fizjologia wysiłku

1. Ciepło i homeostaza płynowa.
2. Fizjologia oddychania.
3. Progi oddechowe.
4. Wysiłek dynamiczny.

Dietetyka

1. Metody obliczania wartości kalorycznych.
2. O dobrze zbilansowanej diecie.
3. Cele treningowe, a odpowiedni dobór diety.
4. Trening, a brak zbilansowanej diety.
5. Suplementacja i suplementy.
6. Charakteryzacja i podział wartości odżywczych.

 

 

7 . Dodatkowe informacje

 

 

- Miejsca na kursie są ograniczone.
- Przyjęcie na kurs instruktora fitness determinuje kolejność zgłoszeń i opłat.
- Kursanci powinni być na miejscu 15 minut przed godziną rozpoczęcia zajęć.
- Na kurs należy zabrać ze sobą odzież i obuwie sportowe.

 

 

O fitnessie

 

 

Zgrabna i szczupła sylwetka u kobiet, rozbudowana i umięśniona u mężczyzn – taki typ budowy w obecnych czasach jest ceniony bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Osobom pięknym i wysportowanym, o przyjemnych dla oka proporcjach, w życiu jest zdecydowanie łatwiej i to pod każdym niemal względem – często także i zawodowym. Świadomość korzyści płynących z dbania o własny wygląd tworzy popyt na produkty  i miejsca je gwarantujące. Jednym z nich są siłownie, których w ostatnim czasie powstaje coraz więcej.

 

 

W związku z powyższym rośnie zapotrzebowanie na instruktorów i trenerów personalnych, którzy służą swoją pomocą i wiedzą w ośrodkach sportowych. W naszej Akademii Mistrzostwa Sportowego prowadzimy kursy instruktorskie umożliwiające wspomnianą wyżej pracę. Kurs instruktora fitness obejmuje wiedzę z zakresu wychowania fizycznego, anatomii i fizjologii, a także dietetyki, która po zaliczonym egzaminie zapewni właściwe i rzetelne wykonywanie zawodu instruktora fitness. Nabyta w ramach kursu wiedza i certyfikaty, umożliwią kursantom wykonywanie atrakcyjnego i przyjemnego zajęcia. Nasz kurs instruktora fitness to pierwszy krok w wykonywaniu przyszłej, wymarzonej pracy, gdzie przyjemne łączy się z pożytecznym.

 

 

Kurs instruktora fitness, który można odbyć w naszym Sportowym Centrum Szkoleniowym jest prowadzony przez zespół doświadczonych profesjonalistów. Wiedza, którą mają Państwu do przekazania jest gwarancją wysokiej wartości merytorycznej, a to z całą pewnością przełoży się na sukcesy podczas przyszłego wykonywania zawodu instruktora fitness.

 

 

 

 

 

 

 

legitymacja

 

 

plastik_fitness plastik_back

Ocena kursu
Oceniający
Absolwenci
Data ostatniej oceny
Liczba ocen
138
Przeciętna ocena
5