orzeł AMS

Zastanawiasz się nad pozyskaniem uprawnień instruktora wspinaczki sportowej? Chcesz pracować w górskich ośrodkach rekreacyjnych, halach sportowych indoorowych, outdoorowych, prowadzić szkolenia lub założyć własną działalność? Jeżeli tak, jesteś we właściwym miejscu. W naszej Akademii pozyskasz tytuł instruktora sportu ze wspinaczki sportowej wraz z kompletem uprawnień honorowanych na terenie Unii Europejskiej. Kursy instruktorskie wspinaczki prowadzi Robert Grabowicz.

Cena: 1250 zł

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy:

  • 05.02. do 11.02.2018, Wrocław, kurs tygodniowy
  • 16.04. do 22.04.2018, Wrocław, kurs tygodniowy

 

Pełny terminarz 

informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zobacz też o co pytają inni – kliknij TUTAJ.

71 712 77 12

 


 

Nasza oferta
1250zł
Inni
od 1000zł do 3000zł
Legitymacja w skórzanej oprawie
Plastikowa legitymacja
Międzynarodowe uprawnienia
Niepubliczna placówka oświatowa
Nadzór Urzędu Marszałkowskiego
Nadzór Kuratorium Oświaty
Utytułowana kadra wykładowców
Bezpłatne egzaminy, poprawki, dokumentacja
Ukryte koszty
Zapisz się

Dlaczego warto zapisać się na kurs wspinaczki sportowej w AMS?

Nasza szkoła posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji kursów instruktorskich. Akademia Mistrzostwa Sportowego to sportowe centrum szkoleniowe, nad którym bezpośredni nadzór sprawuje Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego sprawuje bezpośredni nadzór nad naszą szkołą. Kursantom oferujemy komplet uprawnień pozwalających na staranie się o pracę na terenie całej Unii Europejskiej. Kurs wspinaczki sportowej prowadzi Robert Grabowicz, były trener kadry narodowej juniorów oraz członek Komisji Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu, który za swoje osiągnięcia został nagrodzony przez Ministra Sportu.

Oferowany przez nas komplet uprawnień w ramach szkolenia na instruktorów wspinaczki sportowej przy pomyślnym zakończeniu kursu gwarantuje pozyskanie tytułu instruktora sportu z zakresu wspinaczki sportowej. Pod okiem naszych wykładowców, każdy z kursantów zostanie przygotowany do samodzielnej i kompetentnej pracy.

Z naszej strony postaramy się, aby kurs na instruktora wspinaczki sportowej wniósł do życia każdego kursanta jak najwięcej wartości.

Międzynarodowe uprawnienia instruktorskie.

Utytułowani wykładowcy i wartościowy program szkolenia.

Atrakcyjna cena z opcją refundacji kursu.

Szansa na ciekawą pracę.

Uprawnienia

Ukończony kurs instruktora wspinaczki sportowej w naszej Akademii wiąże się z pozyskaniem legitymacji instruktorskiej wydawanej w dwóch wersjach językowych. Polskiej i angielskiej. Dokumentacja potwierdzona zostaje dodatkowym certyfikatem, respektowanym na terenie Unii Europejskiej.

Zestaw dokumentacji opisany powyżej, umożliwi pozyskanie legalnej pracy na terenie całej Unii Europejskiej. Nasze szkolenie przygotuje kursanta do pracy instruktorskiej oraz szkolenia innych osób zarówno u przyszłych pracodawców jak i po otworzeniu własnej działalności. Na naszych uprawnieniach można podjąć pracę na halach sportowych, sztucznych ścianach wspinaczkowych, a także skałkach plenerowych i górskich ośrodkach rekreacyjnych. Dokumenty wydawane przez nasze sportowe centrum szkoleniowe są wymagane w pracy każdego instruktora, a ich brak może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi w skrajnych sytuacjach.

Zapisując się na nasz kurs instruktora wspinaczki sportowej uzyskasz:

Elegancką, legitymację instruktorską w wersji skórzanej.

Legitymację plastikową w wersji polskiej i angielskiej.

Certyfikat w języku angielskim umożliwiający pracę na terenie Unii Europejskiej.

Świadectwo ukończenia kursu instruktorskiego wspinaczki wsportowej.

Instruktor wspinaczki sportowej – specjalność wspinaczka sportowa z tytułem instruktora sportu.

Cena

1250 zł

Co ważne, nasza oferta nie zawiera żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana za kurs instruktora wspinaczki jest kwotą ostateczną. Opłata rezerwacyjna, która wymagana jest przed podjęciem szkolenia wliczana jest w poczet pełnej kwoty wymaganej do opłacenia. Cena kursu obejmuje ubezpieczenie, wydanie dokumentacji, egzamin komisyjny, a nawet ewentualne poprawki.

Brak dodatkowych kosztów.

 

Możliwość sfinansowania szkolenia przez lokalny Urząd Pracy lub Zakład Pracy kursanta.

Kryteria udziału w kursie instruktorskim wspinaczki sportowej

Uczestnikiem kursu na instruktora wspinaczki sportowej możne zostać osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Posiada średnie wykształcenie.

Posiada umiejętności i predyspozycje umożliwiające podjęcie kursu instruktorskiego wspinaczki sportowej.

Struktura kursu instruktora wspinaczki

Oferujemy Państwu dwa warianty szkolenia na instruktorów wspinaczki. Pierwszym jest kurs tygodniowy, określany mianem intensywnego i prowadzony bezustannie od poniedziałku do niedzieli. Jest to szkolenie stanowiące alternatywę dla kursów instruktorskich prowadzonych w formie weekendowej.

Druga opcja to kurs weekendowy. Szkolenie w tym wariancie realizowane jest przez kolejne cztery soboty i niedziele. Kursy instruktorskie w tej formie dedykujemy osobom, które pomimo szczerych chęci nie są w stanie przystąpić do szkolenia realizowanego w trakcie tygodnia roboczego, gdzie zajęcia trwają przez kolejne siedem dni.

Obie formy nie różnią się względem siebie ani programem, ani ilością godzin. Jedyną różnicę stanowi forma szkolenia.

Kurs intensywny, tygodniowy.

Kurs weekendowy, zaoczny.

Program kursu na instruktora wspinaczki sportowej

Kurs na instruktora wspinaczki podzielony jest na moduły. Na całe szkolenie składają się zajęcia praktyczne, teoretyczne oraz hospitacje zajęć. Świadomi wartości zajęć praktycznych, staramy się przeznaczać na tą część szkolenie blisko 2/3 całego kursu. Reszta zajęć to teoria realizowana przez wykładowcę i prowadzona w atrakcyjny sposób.

Schemat tematyki realizowanej podczas szkolenia, która podczas szkolenia jest rozwijana i szczegółowo omawiana:

1. Podstawowa terminologia.
2. Określenia, które spotykamy we wspinaniu oraz zarys historii dyscypliny i wspinania w Polsce.
3. Stopnie szkoleniowe we wspinaczce sportowej – uprawnienia instruktora.
4. Sztuczne ściany wspinaczkowe. Normy techniczne oraz zasady użytkowania.
5. Bezpieczeństwo wspinania na hali.
6. Sprzęt i wyposażenie wspinacza. Zasady doboru i użytkowania. Oznakowanie. ABC  asekuracji.
7. Nauka wspinania z dołem – asekuracja dynamiczna i statyczna. Zasady prowadzenia.
8. Sposoby przechodzenia dróg wspinaczkowych oraz stopnie trudności.
9. Wybrane techniki linowe, nauka węzłów – możliwe warianty i zastosowanie.
10. Metodyka szkolenia. Nauczanie technik: ruchu, asekuracji, prowadzenia.
11. Zasady organizacji szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.
12. Zasady organizacji i prowadzenia treningu wspinaczkowego.
13. Zawody wspinaczkowe. Zasady organizacji i sędziowania. Regulaminy.

W części praktycznej uwzględnić należy – wspinanie na sztucznej ścianie po drogach o trudności VI do VI.3, a także sposoby asekuracji, przygotowanie zajęć i ich poprowadzenie. Sposoby układania dróg wspinaczkowych oraz kwestie organizacyjne dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa.

 

Nasza oferta przypadła Ci do gustu? Zapisz się więc na kurs instruktora wspinaczki sportowej!

Zapisz się na kurs

 


 

informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub zobacz o co pytają Twoi rówieśnicy – kliknij TUTAJ.

71 712 77 12

 


O instruktorze wspinaczki

Wspinaczka sportowa to niezwykle pasjonujący sport wymagający dużej sprawności, siły fizycznej, determinacji oraz odwagi. Połączenie tych atutów i tak nie jest do końca wystarczające, aby uprawiać tę dyscyplinę profesjonalnie. Niezwykle istotną rolą jest także odpowiednia technika pokonywania przeszkód, która niweluje ryzyko doznania kontuzji oraz kwestie zachowania ostrożności i bezpieczeństwa. Każdy kto chce spróbować swoich sił na przysłowiowej ściance, musi najpierw skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora.

Nasza Akademia prowadzi szkolenia instruktorów wspinaczki sportowej i zachęca wszystkich pasjonatów tej dyscypliny do zapoznania się z naszą ofertą. Kurs instruktora wspinaczki sportowej może okazać się ciekawym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, w ramach Twojego hobby! Proponowany przez nas kurs instruktora wspinaczki realizujemy na terenie całej Polski. Jeżeli wspinaczka sportowa jest Twoim sposobem na relaks i fizyczny wysiłek, który jest niezbędnym elementem życia, koniecznym do przełamywania własnych barier, zapisz się na nasz kurs instruktorski wspinaczki sportowej i zostań legitymowanym instruktorem, by szkolić podobnych Tobie pasjonatów tej fascynującej dyscypliny.

legitymacja_AMS_awers certyfikat uprawnienia ams