Dlaczego warto zapisać się na kurs kierownika kolonii AMS?

Oferowany przez nas kurs kierownika kolonii i wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej realizowany jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs na kierownika kolonii to sposobność na pozyskanie dodatkowych kwalifikacji oraz kompetencji umożliwiających pozyskanie uprawnień do prowadzenia wypoczynków wczasów, w których organizowane są rozmaite kolonie oraz obozy dziecięce. Zaświadczenie jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Brak ukrytych kosztów.

Możliwość refundacji szkolenia w Urzędzie Pracy.

 

Cena: 199 zł

Zapisz się na kurs

Terminy kursów:
02.12.2017, Wrocław


Program szkolenia

Dokładny program szkolenia znajduje się tutaj

Program kursu

Czas trwania szkolenia: 1 dzień (10h)

Warunki uczestnictwa

Do szkolenia przystąpić może każda zainteresowana osoba.

Pamiętać należy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży, pracę w charakterze kierownika wypoczynku może podjąć osoba, która:
– ukończyła kurs wychowawcy wypoczynku
– nie była karana
– ukończyła 18 r.ż
– posiada co najmniej wykształcenie średnie

– posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu zadań dydaktyczno – wychowawczych lub opiekuńczo – wychowawczych

Uprawnienia

Każdy uczestnik po ukończonym kursie otrzymuje zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

 


 

Nasza oferta przypadła Ci do gustu? Zapisz się więc na kurs kierownika kolonii!

Zapisz się na kurs

 


 

informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub zobacz o co pytają Twoi rówieśnicy – kliknij TUTAJ.

71 712 77 12

 


 

O kierowniku kolonii

Gdy zbliżają się wakacje, dzieci, młodzież i ich rodzice zastanawiają się, w jaki sposób zorganizować im wolny od nauki czas. Kiedy czerwcowe słońce i letnie temperatury przypominają o rychłym zakończeniu roku szkolnego, dzieciaki rozpoczynają negocjacje z rodzicami, gdzie i w jaki sposób ,marzy się im wakacyjny wyjazd.

Ich pierwszym wyborem nierzadko jest propozycja wyjazdu na kolonię. Jedzie kolega, koleżanka – dlaczego, by do nich nie dołączyć?

Wówczas w rodzinie rozpoczyna się rozważanie wszelkich przysłowiowych „za” i „przeciw”. Kiedy ostateczny bilans wskazuje, że jednak warto wysłać dziecko na kolonię, rozpoczyna się proces weryfikacji nie tylko samych znajomych dziecka biorących udział w kolonii, ale również miejsca, w które chce jechać, ośrodka w którym przyjdzie mu mieszkać i wychowawcy, który będzie trzymał nad tym wszystkim pieczę.

Nasza Akademia wychodzi tym pytaniom na przeciw, oferując Państwu kurs kierownika kolonii. Prowadzone przez nas szkolenie przygotuje wszystkie osoby chętnie biorące udział w naszym kursie, na dobrze wyedukowanych zarządców wypoczynku.

Wiedza, którą mamy Państwu do zaoferowania poprzez kurs kierownika wypoczynku, pozwoli na skuteczne zarządzanie ośrodkiem, który z uwagi na liczne kolonie w okresie wakacyjnym, będzie miejscem często odwiedzanym przez dzieci i młodzież.

Ośrodki rekreacyjne i wypoczynkowe to placówki, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują roztropnego i elokwentnego zarządcy – kierownika. W dużej mierze to właśnie od niego zależy, czy dzieci i ich wychowawcy zaliczą wakacyjny wyjazd do udanych.

Prowadzenie takiego ośrodka wymaga sporej wiedzy nie tylko z zakresu psychologii, ale również administracji i zarządzania. Nasz kurs na kierownika kolonii przygotuje każdego z kursantów na dobrze wykwalifikowanego kierownika kolonii, który prężnie poprowadzi placówkę, skutecznie zaplanuje terminarz zadań i harmonogram pozostałych pracowników oraz wychowawców, a także dogłębnie wykorzysta potencjał ośrodka.

Oferowany przez nas kurs kierownika kolonii jest zgodny z ministerialnym programem kształcenia wychowawców i gwarantuje wiedzę zgodną z aktualnymi wymogami rozporządzanymi przez MEN.

Nasz kurs na kierownika wypoczynku prowadzi wykształcona i doświadczona w tym zakresie kadra, która umiejętnie przekaże Państwu wiedzę z zakresu zdrowotnego, etycznego, edukacyjnego i wychowawczego. Przyszły, legitymowany kierownik kolonii opuszczający naszą akademię będzie bogatszy w wiedzę, która pomoże mu stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

Kierownik kolonii czy wypoczynku to zajęcie, które wymaga od danej osoby nie tylko specjalistycznej wiedzy z zakresu psychologii, edukacji i zarządzania, ale również silnego i władczego charakteru. Na szkoleniu kładziemy więc nacisk nie tylko na samą wiedzę, ale również na przygotowanie mentalne.

Kurs kierownika kolonii w naszej Akademii stanowi preludium do podjęcia nowego i ciekawego wyzwania, jakim jest dumnie brzmiący tytuł na biurowych drzwiach ośrodka – kierownik kolonii.

Jeżeli chcesz prowadzić placówkę, zarządzać nią oraz jej pracownikami, nie boisz się wyzwań i wierzysz we własne umiejętności, prowadzony przez nas kurs na kierownika kolonii może okazać się dla Ciebie dodatkowym i intratnym zajęciem, które w okresie wakacyjnym, pozwoli Ci na zgromadzenie dodatkowych funduszy. Prosimy również pamiętać, że kurs kierownika kolonii to identyczne szkolenie określane często również jako kurs kierownika wycieczek.