Dlaczego warto zapisać się na kurs wychowawcy kolonii AMS?

Kurs opiekuna kolonijnego dedykujemy wszystkim osobom, które rozglądają się za pracą o charakterze wychowawcy na koloniach dla dzieci i młodzieży. Jeżeli więc szukasz dodatkowej formy zarobku jest to zdecydowanie kurs dla Ciebie. Istnieje możliwość realizacji szkolenia grupowego na specjalne życzenie Klienta, którego warunki ustalane są indywidualnie.

Naszym celem jest przekazanie Tobie szerokiego spektrum wiedzy pedagogicznej celem podjęcia pracy z dziećmi i młodzieżą. Misją szkolenia na wychowawców kolonijnych jest przygotowanie Twojej osoby do podjęcia wymagającej, ale dającej wiele satysfakcji pracy oraz umożliwienie pozyskania stosownej dokumentacji, gwarantującej podjęcie legalnej pracy. Nasz kurs wychowawcy kolonijnego obejmuje zajęcia, których program jest realizowany w oparciu o plan Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ukończenie naszego kursu jest gwarancją do legalnego i zgodnego z prawem zatrudnienia o charakterze opiekuna kolonijnego we wszystkich placówkach dla dzieci i młodzieży oraz miejscach takich jak kolonie, obozy, wczasy dziecięce czy obozy sportowe. Zaświadczenie ukończenia kursu wychowawcy kolonii wystawiane jest na wzorze zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Brak ukrytych kosztów.

Możliwość refundacji szkolenia w Urzędzie Pracy.

Cena: 199 zł

Zapisz się na kurs

Terminy kursów:

24.11. do 26.11.2017, Wrocław


 

Program szkolenia

Program szkolenia dostępny tutaj

Program szkolenia

Czas trwania szkolenia: 3 dni (36h)

Warunki uczestnictwa

Na kurs wychowawcy kolonijnego może przystąpić każda zainteresowana osoba.

Pamiętać należy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży, pracę w charakterze wychowawcy wypoczynku może podjąć osoba, która:
– nie była karana
– ukończyła 18 r.ż
– posiada co najmniej średnie wykształcenie

Uprawnienia

Każdy uczestnik szkolenia na wychowawców kolonijnych pozyskuje zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

 


 

Nasza oferta przypadła Ci do gustu? Zapisz się więc na kurs wychowawcę kolonii!

Zapisz się na kurs

 


 

informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub zobacz o co pytają Twoi rówieśnicy – kliknij TUTAJ.

71 712 77 12

 


 

O wychowawcy kolonii

Uważasz się za osobę odpowiedzialną, cenisz sobie kontakt z ludźmi i uwielbiasz podejmować wyzwania? Lubisz spędzać czas aktywnie, masz zdolności przywódcze i sporo zdrowego zapału do pracy? Potrafisz wzbudzić szacunek i zaufanie?

Jeśli Twoje odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące to znaczy, że możesz z powodzeniem rozpocząć kurs wychowawcy kolonijnego w naszej Akademii Mistrzostwa Sportowego Turystyki i Rekreacji.

Jak dobrze wiemy, okres wakacji, to dla wielu dzieci i młodzieży bardzo długo wyczekiwany moment. Odliczanie godzin do pierwszego dnia wakacji nierzadko rozpoczyna się już 1 Września, kiedy na dobre nie rozpocznie się jeszcze szkoła. Okres dwumiesięcznej przerwy w nauce jest dla nich chwilą wytchnienia od codziennej monotonii i szkolnych wędrówek z plecakiem wypchanym po brzegi stosem zeszytów i ciężkich książek.

Czas, kiedy dzieci i młodzież szkolna zapomina o istnieniu budzika i odrabianiu lekcji jest dla nich okresem, w którym poziom ich energii osiąga swoje maksimum. To także czas, w którym do głowy mogą przyjść rozmaite dziwne pomysły, a brak opieki nad nimi przez rodziców, może przysporzyć nie lada kłopotów.

Z tego względu rodzice bardzo często decydują się na zorganizowanie czasu swoim podopiecznym w postaci kolonii. Eksplodująca energią małoletnia latorośl potrzebuje wówczas wykwalifikowanego wychowawcy, który z głową wykorzysta ich energię oraz zatroszczy się o ich bezpieczeństwo. Proponowany przez nas kurs wychowawcy kolonijnego obejmuje program szkoleniowy Ministerstwa Edukacji Narodowej i gwarantuje wysoki poziom szkolenia jak i aktualną, obszerną wiedzę pedagogiczną.

Praca z młodzieżą i dziećmi jest bardzo wymagająca, dlatego osoby, które podejmują się do kształcenia i prowadzenia młodzieży muszą liczyć się z tym, że nie zawsze będzie to łatwa i przyjemna praca. Z drugiej jednak strony wierzymy, że przekazana podczas naszych szkoleń wiedza pomoże przyszłym, legitymowanym wychowawcom, na skuteczną i rozważną opiekę nad często niesfornymi młodzieńcami.

Kurs wychowawcy kolonijnego prowadzony w naszej Akademii bazuje na aktualnej wiedzy związanej z edukacją oraz przepisami prawnymi. Dodatkowo, wiedza z zakresu psychologii przygotuje przyszłych wychowawców na czekające na nich, nierzadko trudne wyzwania. Wskażemy jak postępować z dziećmi, jak określać granice ich zachowań oraz jak wzbudzać autorytet i budować renomę własnej osoby, by pozyskać szacunek, który w tej pracy odgrywa kluczowe znaczenie. Kurs na wychowawcę kolonijnego organizowany przez naszą Akademię obejmuje zakres wiedzy pedagogicznej, której tematyka pomoże doskonalić umiejętności niezbędne do pracy na obozach.

Na kolonii ważne są reguły i zasady, których podopieczni nie mają prawa przekroczyć. Dlatego, realizowany przez nas kurs na wychowawcę kolonijnego wskaże Państwu, w jakich sytuacjach należy zachować asertywność oraz jak postępować w kryzysowych sytuacjach, które mogą wystąpić podczas pobytu na kolonii. Nasz kurs opiekuna wycieczek wskaże Państwu jak właściwie postępować z młodzieżą i na co należy zwracać szczególną uwagę.

Kurs na wychowawcę wypoczynku w naszej Akademii prowadzi wykwalifikowana kadra, która przekaże Państwu wiedzę w możliwie najlepszy i skuteczny sposób. Pamiętajmy, że praca z dziećmi wymaga wiele obowiązków i pracy nie tylko nad nimi, ale również nad samym sobą.

Wskażemy, w jaki sposób postępować z dziećmi biorącymi udział w kolonii oraz jak zorganizować im czas, żeby energia, którą niewątpliwie posiadają, została spożytkowana w optymalny dla nich i dla każdego wychowawcy sposób. Kurs na wychowawcę kolonijnego w naszej Akademii charakteryzuje się wysoką wartością merytoryczną i szerokim zakresem wiedzy przekazanym w możliwie najkrótszym czasie.

Zapraszamy na nasz kurs wychowawcy kolonii i gwarantujemy, że nabyta w trakcie szkolenia wiedza, przełoży się na Państwa sukcesy podczas pobytu na każdej kolonii. Gwarantujemy również, że kurs na wychowawce kolonijnego jest na wysokim poziomie i gwarantuje ministerialne uprawnienia.