Dlaczego warto zapisać się na szkolenie z treningu medycznego w AMS?

Medical training, czyli trening medyczny, który równie dobrze można określić mianem „mobility” to coraz bardziej popularna i konieczna zarazem metoda treningowa w wachlarzu szkoleniowym każdego trenera czy instruktora. Dochodzenie do formy, to nie tylko kształtowanie sylwetki, ale również powrót do normalnego funkcjonowania po kontuzjach i urazach. W ramach prowadzenia Klienta czy zajęć grupowych, konieczna jest wiedza o ludzkiej anatomii oraz o tym, jak pomóc w powrocie do zdrowia.

Szkolenia z treningu medycznego prowadzą członek sztabu medycznego ciężarowców, uczestnik sztabu fizykoterapeutów na Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie oraz w sztabie medycznym na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro – Marek Purczyński lub Łukasz Dembowski

A jak wygląda szkolenie od kuchni? Zobacz w filmie: tutaj.

Nasze szkolenie mobility, czyli szkolenie z treningu medycznego dowiesz się jak przeprowadzać wywiad z Klientem, tworzyć profilaktyczne programy zdrowotne, a także jak trenować, aby wspierać powrót swojego podopiecznego po urazie kręgosłupa czy schorzeń mięśniowo – stawowych oraz jakimi metodami i narzędziami tego dokonać. Szkolenie z treningu medycznego dedykujemy trenerom personalnym, instruktorom, bądź przyszłym trenerom personalnym, którzy będą pracować z Klientem.

Brak ukrytych kosztów.

Możliwość refundacji szkolenia przez Urząd Pracy.

Bezpłatne wydanie certyfikatu.

Cena: 799 zł

Zapisz się na kurs

Terminy szkoleń:
15.12. do 17.12.2017, Wrocław
02.02. do 04.02.2018, Wrocław
16.03. do 18.03.2018, Wrocław
20.04. do 22.04.2018, Wrocław


Program szkolenia

Ogólny program szkolenia z medical training:

MODUŁ I

1. Znaczenie optymalnej ruchomości ciała dla zdrowia i zdolności wysiłkowych człowieka.
2. Zastosowanie ćwiczeń gibkościowych w różnych dyscyplinach sportu: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe, gry sportowe.
3. Postawa ciała i jej wpływ na ruchomość stawów.
4. Narzędzia treningowe – roller, piłka do masażu i guma – ich zastosowanie oraz znaczenie każdego z nich w procesie treningowym.
5. Metodyka rozciągania
6. Postawa ciała
7. Aktywacja mięśni: poprzecznego brzucha, najszerszego grzbietu, pośladkowych.
8. Nauka prawidłowego wzorca postawy ciała.

9. Miednica i staw biodrowy, ich wpływ na postawę ciała.

Techniki samodzielnego rozluźniania tkanek miękkich w obrębie miednicy i biodra z zastosowaniem: piłki, rollera i sztangi: mięśnie pośladkowe wielkie i średnie, rotatory bioder, biodrowo-lędźwiowy, naprężacz powięzi szerokiej, przywodziciele uda. Ćwiczenia poprawiające ruchomość biodra: wspomaganie wyprostu, zgięcia, przywiedzenia, odwiedzenia, rotacji zewnętrznej i wewnętrznej – praktyczne aspekty stosowania ćwiczeń. Techniki wspomagania ćwiczeń: dystrakcja, stretching wspomagany.

10. Kolano – prawidłowa funkcja stawu kolanowego.

Techniki samodzielnego rozluźniania tkanek miękkich w okolicy uda i podudzia: pasmo biodrowo – piszczelowe, zginacze kolana, prostowniki kolana, mięsień brzuchaty łydki, przywodziciele uda. Mięsień podkolanowy i jego znaczenie dla funkcji kolana. Ćwiczenia rozciągające wspomagające zgięcie i wyprost kolana. Znaczenie mechanizmu wyprostnego kolana i strategia zastosowania ćwiczeń w typowych dolegliwościach stawu kolanowego, określane jako: kolano skoczka, boczne przyparcie rzepki, chonodromalacja, stany po zerwaniu więzadeł. Praca z torebką stawową stawu kolanowego – wspomaganie zgięcia i wyprostu.

11. Staw skokowy i stopa.

Utrzymywanie prawidłowych łuków stopy, jako klucz do ruchomości stawu skokowego.Techniki rozluźniania tkanek miękkich w obrębie stawu skokowego i stopy z użyciem piłki, rollera i sztangi:  rozcięgno podeszwowe, miesień trójgłowy łydki, mięsień piszczelowy przedni, mm. strzałkowe. Ćwiczenia rozciągające wspomagające pracę stawu skokowego: zgięcie grzbietowe, zgięcie podeszwowe, pronacja, supinacja. Funkcjonalne rozciąganie torebki stawu skokowego – samodzielnie i z dystrakcją. Aktywacja łuków stopy. Przysiad, jako główne ćwiczenie funkcjonalne kończyny dolnej.

MODUŁ II

1. Rolowanie i inne techniki tkanek miękkich jako forma odnowy biologicznej.
2. Znaczenie pracy na tkankach miękkich dla hipertrofii mięśniowej.

Kręgosłup piersiowy.

Ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa i jej wpływ na postawę ciała, oddech i lokomocję. Wspomaganie wyprostu odcinka piersiowego kręgosłupa z użyciem rollera, wspomaganie rozciągania tkanek w okolicy piersiowo – brzusznej.

Łopatka.

Wpływ ustawienia kręgosłupa piersiowego na położenie łopatki. Techniki samodzielnego rozluźnia mięśni w obrębie łopatki z zastosowaniem rollera i piłki do masażu: mięsień najszerszy grzbietu, mięsień czworoboczny grzbietu mięśnie równoległoboczne, dźwigacz łopatki. Ruchomość łopatki, a ruchomość stawu ramiennego.

Staw ramienny.

Stożek rotatorów – techniki relaksacji powięziowej przy użyciu piłki i sztangi. Ćwiczenia poprawiające ruchomość obręczy kończyny górnej – rozciąganie mięśni piersiowych, najszerszych grzbietu, naramiennych, stożka rotatorów.

Ramię i łokieć.

Techniki samodzielnego rozluźnia mięśni w obrębie ramienia z zastosowaniem rollera i piłki do masażu: biceps, triceps, mięsień ramienny, mięsień kruczo-ramienny. Ćwiczenia poprawiające zakres ruchu zgięcia i wyprostu łokcia: rozciąganie mięśni ramienia. Praca z torebką stawową stawu łokciowego, dystrakcja.

Przedramiona i nadgarstki.

Techniki rozluźniania zginaczy i prostowników nadgarstka, aplikacje dla łokcia tenisisty i łokcia golfisty
Rozciąganie zginaczy i prostowników nadgarstka. Wspomaganie rotacji przedramion. Zwisy i podpory jako czynnik wspomagający funkcję kończyn górnych.

3. Kręgosłup jako całość.
4. Pojęcie mobilności  i stabilności.
5. Globalne techniki rozciągania kręgosłupa – wyprost, zgięcie, skłon boczny, skręt.
6. Elementy yogi, a mobilność kręgosłupa.

Opis:  Pojęcie „sport to zdrowie” nie ma żadnego sensu, jeśli osoba prowadząca zajęcia ruchowe nie rozumie praw ruchomości ciała ludzkiego. Brak zrozumienia zasad funkcjonowania stawów i mięśni nieuchronnie prowadzi do wystąpienia kontuzji. Dodatkowo zautomatyzowany, siedzący tryb życia doprowadza do powstawania w ciele wielu przykurczy, które negatywnie wpływają na motorykę i przedwcześnie eksploatują stawy. Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy wystarczy wziąć udział w kursie z treningu medycznego / mobility, podczas którego będą realizowane zagadnienia właściwego funkcjonowania ciała ludzkiego. Kombinacja ćwiczeń z wałkiem, piłką i pozycji rozciągających poprawia zakres i swobodę ruchu oraz zdecydowanie wpływa na uzyskiwane wyniki sportowe. Mobility jest również nieodłącznym elementem każdego procesu rehabilitacji w stanach pourazowych, bądź zespołach przewlekłego bólu.  To obowiązkowa porcja wiedzy dla każdego trenera, instruktora i terapeuty.

Ponadto: Fizykoterapia, chłodzenie, terapia przeciwobrzękowa, terapia manualna, ćwiczenia izometryczne, bierne, czynne, proprioreceptywne, statyczne siłowe, wytrzymałościowe, dynamiczne, automobilizacje.

marek purczyńskitrening medyczny szkolenie

Czas trwania szkolenia: 3 dni – 18h (18h: 3 x 6h)

Warunki uczestnictwa

Szkolenie medical training w treningu personalnym oraz zajęciach grupowych dedykujemy wszystkim osobom zainteresowanym pozyskaniem wiedzy o tematyce zdrowotno – treningowej. Program szkoleniowy kierowany jest do osób od 16 roku życia, jednak niepełnoletnie osoby zobligowane są do dostarczenia pisemnej zgody na udział od opiekuna prawnego.

Minimalny wiek uczestnika to ukończony 16 rok życia.

Udział osoby nieletniej związany jest z dostarczeniem pisemnej zgody opiekunów prawnych na udział w zajęciach.

Uczestnikiem szkolenia może zostać każda osoba, zainteresowana tematem treningu medycznego.

Uprawnienia

Każdy uczestnik otrzyma świadectwo ukończenia szkolenia.

Świadectwo udziału w warsztatach na druku MEN III/1.

Certyfikat anglojęzyczny potwierdzający nabycie wiedzy ze szkolenia medical training.

Nasza oferta przypadła Ci do gustu? Zapisz się więc na szkolenie z treningu medycznego!

Zapisz się na kurs


informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub zobacz o co pytają Twoi rówieśnicy – kliknij TUTAJ.

71 712 77 12


O treningu medycznym i mobility

Medical training, czyli trening medyczny / mobility to nic innego jak zajęcia personalne oraz grupowe, które w dużym stopniu mają charakter profilaktyczno – prozdrowotny, ale ukierunkowują się na aspekcie poprawy fizyczności danej jednostki. W większości przypadków, zajęcia te zakładają kontakt z jednostką o ograniczonej funkcjonalności z uwagi na nabyte urazy. Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej, nie obciążając i nie pogarszając przy tym bieżącego stanu zdrowia.

Szkolenie z treningu medycznego poszerzy Twoje horyzonty zawodowe oraz zakres kompetencji trenerskich czy instruktorskich, zwłaszcza w kontekście medyczno – terapeutycznym. Podczas naszych zajęć zapoznasz się z podstawami ludzkiej anatomii, dowiesz się o fundamentalnych aspektach medycznych oraz narzędziach, których możesz użyć w ramach pracy z Klientem.

Czy medical training jest dla Ciebie? Tak, jeżeli pracujesz z Klientem i zależy Ci na poprawie jakości oraz zakresu swoich usług. Poszerzając swoją wiedzę o zakres treningu medycznego zdobędziesz możliwość precyzyjniejszych diagnoz oraz odpowiedniego doboru zestawu ćwiczeń. Dzięki czemu wzrośnie Twój autorytet oraz skuteczność w prowadzeniu Klientów.

Nasze szkolenia z treningu medycznego stanowią gwarancję rozwoju dla każdego trenera czy instruktora, poszerzając zakres wiedzy o kolejny aspekt pracy z Klientem.