Dlaczego warto zapisać się na szkolenie z treningu w zawieszeniu w AMS?

Trening w zawieszeniu na taśmach to metoda treningowa, polegająca na wykorzystywaniu wagi ciała osoby trenującej. Taśmy to specjalne, wielofunkcyjne urządzenie treningowe, stanowiącej rodzaj liny wykonanej z bardzo wytrzymałych taśm polimerowych. W większości przypadków jest zbudowane z dwóch ramion nośnych z regulacją długości, zakończonych uchwytami oraz jednego ramienia mocującego z karabińczykiem zabezpieczającym. Trening w zawieszeniu jest nowoczesną formą treningową stanowiącą zarazem doskonałe uzupełnienie dla pozostałych, bardziej standardowych metod kształtowania sylwetki. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie, gdyż ćwiczenia, aby przynosiły rezultat i były bezpieczne dla zdrowia, muszą być wykonane bardzo precyzyjnie, zgodnie z zakładaną techniką.

Szkolenia z tej metody treningowej prowadzą specjaliście Dawid Bukiel i Marta Makles oraz Iza Bziuk.

Brak ukrytych kosztów.

Możliwość refundacji szkolenia przez Urząd Pracy.

Bezpłatne wydanie dokumentacji poświadczającej udział w szkoleniu.

Cena: 399 zł

Zapisz się na kurs

Terminy szkoleń:
10.02. do 11.02.2018, Wrocław
03.03. do 04.03.2018, Warszawa
24.03. do 25.03.2018, Wrocław


Program szkolenia

Ogólny program szkolenia z treningu w zawieszeniu:

Na szkoleniu poznasz wszelkie możliwe warianty ćwiczeń z taśmami, dzięki czemu mamy pewność, że powiększysz zakres swoich własnych metod treningowych, co przełoży się również na pracę z Klientami.

1. Wprowadzenie do tematyki zajęć z taśmami.
2. Do kogo skierowany jest trening w zawieszeniu?
3. Zaangażowanie mięśni głębokich, a trening w zawieszeniu.
4. Trening stabilizacyjny.
5. Opis i charakterystyka obrazowa wszystkich grup mięśniowych z wykorzystaniem systemu taśm.
6. Anatomia funkcjonalna w kontekście treningu z taśmami.
7. Trening w zawieszeniu w oparciu o działania prozdrowotne.
8. Aranżacja ćwiczeń dla osób o różnych stopniach zaawansowania treningowego.
9. Technika wykonywania ćwiczeń z taśmami.
10. Rodzaje ćwiczeń i metodyka zajęć.
11. Pozytywne skutki zastosowania treningu w zawieszeniu.

 

Czas trwania szkolenia: 2 dni – 12h (12h: 2 x 6h)

Warunki uczestnictwa

Szkolenie z zakresu metody treningowej jaką jest trening w zawieszeniu, dedykujemy wszystkim osobom, chcącym poszerzyć zakres własnych kompetencji oraz wiedzy. Uczestnikiem warsztatów może zostać co najmniej osoba, która ukończyła 16 rok życia, jednak w tym przypadku wymagana jest zgoda na uczestnictwo w szkoleniu, wypisana przez opiekuna prawnego.

Minimalny wiek kursanta to ukończony 16 rok życia.

Udział osoby nieletniej wymaga zgody na uczestnictwo wydanej przez prawnego opiekuna.

Uczestnikiem szkolenia może zostać każdy, kto posiada chęć uzyskania wiedzy z zakresu treningu w zawieszeniu.

Uprawnienia

Każdy uczestnik zdobywa świadectwo ukończenia szkolenia.

Świadectwo udziału w szkoleniu na druku MEN III/1.

Certyfikat w języku angielskim, potwierdzający nabycie kompetencji w treningu w zawieszeniu.

 

Nasza oferta przypadła Ci do gustu? Zapisz się więc na szkolenie z treningu w zawieszeniu!

Zapisz się na kurs

 


 

informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub zobacz o co pytają Twoi rówieśnicy – kliknij TUTAJ.

71 712 77 12

 


 

 

Czym jest trening w zawieszeniu?

Trening w zawieszeniu na taśmach jest treningiem całego ciała, gdyż zawsze angażuje wiele grup mięśniowych (z założenia niemożliwym jest całkowite wyizolowanie oraz ćwiczenie wyłącznie jednej grupy mięśniowej). Największą korzyścią treningu w zawieszeniu jest pobudzanie do pracy mięśni stabilizujących. Powoduje to znaczne wzmocnienie wiązadeł, co chroni przed możliwymi kontuzjami podczas wykonywania niekontrolowanych lub nie typowych ruchów kończyn. Trenujący może wykonywać szereg ćwiczeń na dowolne partię mięśniowe poprzez podciąganie się i wykorzystywanie własnej wagi. Przy wykonywaniu większości ćwiczeń, trenujący trzyma oba uchwyty zamocowane na końcach taśm nośnych, podczas gdy trzecia taśma jest przymocowana do stabilnego punktu mocowania (może to być kotwa, hak, drążek rozporowy, gałąź, płot lub każde inne bezpieczne mocowanie, niekoniecznie zlokalizowane w zamkniętym pomieszczeniu).

Trening w zawieszeniu przypomina trening gimnastyczny z tą jednak różnicą, że trenujący przy pomocy taśmy zawsze ma kontakt z podłożem (ręce lub stopy mają styczność z podłożem). Trening w zawieszeniu jest treningiem zaawansowanych i wymaga od osoby trenującej dużej dbałości o technikę.

Specjalne taśmy zostały stworzone z myślą o żołnierzach armii Stanów Zjednoczonych, aby wzmocnić ich wytrzymałość oraz siłę fizyczną przy jednoczesnym zapobieganiu licznym urazom, mogącym pojawić się w warunkach bojowych. Trening w zawieszeniu wdarł się przebojem nie tylko do armii, ale również służb mundurowych. Obecnie ta forma treningowa jest wykorzystywana przez zawodowych sportowców oraz amatorów aktywności fizycznej, którym zależy na kompleksowym treningu, wzmacniającym i rzeźbiącym całe ciało.

Szkolenie doskonalące z zakresu ćwiczenia z taśmami ma na celu wskazanie właściwych metod treningowych, zakresu możliwości oraz przede wszystkim odpowiedniej techniki, bez której zajęcia z treningu w zawieszeniu byłyby nieefektywne. Szkolenia z tej formy treningowej prowadzi nasza kadra wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów personalnych, którzy przekażą kursantom swoją cenną wiedzę.